Rulet Makinesi Oyna – Online Rulet Makineleri – Rulet Makinesi Seti

Siteye Kaydol Siteye Kaydol

Yüzyıllar geçti ama hala rulet makinesi hakkında oyuncuların göz ardı ettiği bir çok gerçek bulunmaktadır. Oyunun bu kadar kolay olmamasının ana sebebi makinenin içerisinde şans faktörünü etkileyen bazı yönlerinin bulunmasıdır. Rulet oyunlarında kar etmeyi düşünen oyuncular öncelikle rulet çeşitlerini iyi bilmeli ve makinenin dilini iyi anlaması gerekmektedir. Size rulet oynadığınız makine hakkında çeşitli ilginç bilgileri paylaşacağız. Günümüzde mobil rulet indir gibi pratik olan oyun eskiden nasılmış gelin bir göz atalım.

#
Rulet Siteleri
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3365 TL %100
5.0⭐
2
9999 TL %100
4.9⭐
3
5000 TL %100
4.8⭐
4
6000 TL %100
4.7⭐
5
3400 TL %200
4.6⭐
6
1000 TL %100 Nakit
4.5⭐
7
1500 TL %100
4.4⭐
8
2000 TL %100
4.3⭐
9
1000 TL %100
4.2⭐
10
500 TL %100
4.1⭐
Rulet Makinesi Oyna Kazan
Rulet Makinesi Oyna Kazan

Rulet Makineleri Nedir?

Oyunun hayatımıza girmesi 18. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Özellikle ilk rulet tasarımının Fransızlar tarafından yapıldığı ve oynatıldığı bilinmektedir. Rulet makinesinin aslında bilinen ilk adının ‘’ ufak tekerlek ‘’ olduğu bilinir. Tasarımın 18. Yüzyılda hayata geçmesi bunun ilk aşamasını oluşturmuyor. Çünkü aslında daimi hareket makinesi ismi verilen bu araştırmayı yapan bilim adamının 17. Yüzyılda yaşayan Blaise Pascal olduğu bilinmektedir.

Özellikle rulet makinesi daimi hareket mekanizmasının tasarlanmasıyla yapıldığu bilinmektedir. İlk etapta bunun bir kumarhane aracı olacağı düşünülmedi. Fakat öyle bir şey tasarlandı ki kumarhane oyunlarının yapı taşı haline gelen bir mekanizme ortaya çıktı. Kumarhanelerin belki de en çok para kazandığı oyun makinelerinin başında rulet gelmektedir.

Siteye Kaydol

Çünkü makinede olasılık ve ihtimalleri tam anlamıyla değiştirebilen çeşitli özellikler bulunmaktadır. Oyuncuların 36 rakamdan doğru rakamı bulması zaten zor olduğu bilinmektedir.  Fakat makine içerisinde şans faktörünü değiştiren çentikler ve topun çarpabileceği şeritler durumu oldukça zorlaştırmaktadır.

Rulet Makinesi Nasıl Çalışıyor ?

Makinenin çalışma mantığı oldukça basit sağa ve sola doğru dönmesinin sağlanmasıyla, topun krupiye tarafından döndürüldüğü görülmektedir. Özellikle oyunda sağa veya sola çevrilen makinenin gelen rakamı büyük oranda değiştirdiği bilinmektedir. Bunun sebebi topun aşağı düşmesi sırasında çentiklerin farklı bölgelere topun ulaşmasını sağladığı bilinmektedir.

Rulet oyununda oyuncular bir rakama bahis yaptığında bazen top o rakama girse bile bir anda çıktığını çoğunlukla görmüştür. Bunun sebebi üstte bulunan çentik mekanizması ve topun duracağı yerdeki kapalı çentiklerin topa ivme katmasıyla gerçekleşmektedir. Özellikle kazanacak rakamın değişmesinde önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siteye Kaydol

Bunun yanında rulet oyunlarında topun cinsi ve yapısı da çok önemlidir. Oyunda kullanılan top kemik veya plastik olabilmektedir. Kemik toplar genellikle daha istikrarlı bir şekilde düştüğü alandan çokta farklı bir yere gitmesini biraz engellemektedir. Çünkü topun yapısı plastik topa göre oldukça ağırdır. Buda topun hareket mekanizmasını ve ivme gücünü güçlü bir oranda azaltmaktadır.

Plastik rulet toplarında durumun daha fazla alternatif yarattığı görülmektedir. Tiers bölgesine düşen bir top bile bir anda Voisins bölgesine hareket alabilmektedir. Özellikle bunun sebebinin topun ağırlığının oldukça az olmasından kaynaklanmaktadır. Adeta bir uçan top gibi istediği bir bölgeye yönlenmesi mümkün olmaktadır. Buda oyuncuların rakamı bilmesinde plastik topların şeffaflığı sebebiyle zor olduğu bilinmektedir. Real kumarhanelerde topu elinize alabilme imkanınız bulunsa da online kumarhanelerde hangi topun kullanıldığını bilmekte imkansız olmaktadır.